Okolica Wita łączy zalety mieszkania „w centrum
wydarzeń” ze spokojem i przestrzenią dawnego przedmieścia.


WITA powstaje w najlepiej skomunikowanej dzielnicy, w sąsiedztwie wszystkich niezbędnych punktów usługowych, zieleni, gastronomii i rozrywki. Instytucje kultury i nauki, oraz bliskość startupowego zagłębia, zapewnią wygodę i komfort życia.


Komunikacja

Liczne linie autobusowe i tramwajowe w bezpośrednim sąsiedztwie projektu. Bliskość dworca, wygodny dojazd na międzynarodowe lotnisko oraz szybki dostęp do tras wylotowych z miasta – ułatwiają podróżowanie w dowolnym kierunku kraju. Dla rowerzystów ścieżki rowerowe i udogodnienia na miejscu.


Kultura i sztuka

WITA to bogata oferta kulturalna i gastronomiczna Krakowa na wyciągnięcie ręki. Tuż obok znajduje się Muzeum Armii Krajowej i Muzeum Fotografii – MuFo Rakowiecka. Zabytki Starego Miasta i większość najważniejszych krakowskich muzeów, opera, galerie, wina i niszowe teatry – znajdują się w odległości spacerem


Zieleń

WITA otoczone jest zielenią. Do rekreacji na świeżym powietrzu zachęcają zabytkowe parki, place zabaw czy Krakowskie Planty. Najstarszy ogród botaniczny w Polsce – 10-hektarowy raj dla miłośników przyrody – to tylko 15 minut spacerem. Zieleni nie zabranie też na terenie Wita.


Edukacja

WITA zapewnia wygodny dostęp do bogatej oferty edukacyjnej miasta na każdym poziomie. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się dwie uczelnie wyższe z reputacją i tradycjami – Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie i Politechnika Krakowska. W zasięgu spaceru funkcjonuje 6 szkół średnich, 7 przedszkoli publicznych i ponad 20 placówek prywatnych.


Usługi

Po sąsiedzku, w parterach budynków, przy skwerach i placu znajdziesz wszystko, co ułatwi i uprzyjemni Ci codzienne życie.